PL EN
RoTec
Schenck
Ecoclean
Durr
Logo EU

WYWAŻARKI DO TURBOSPRĘŻAREK

Dobrze wyszkolony personel i wysokiej jakości części zamienne to podstawa, ale najważniejsze z punktu widzenia jakości wykonanej regeneracji turbosprężarek jest precyzyjne wyważenie wirników oraz całego rdzenia turbiny oraz ustawienie zmiennej geometrii (VNT).

Firma SCHENCK jest światowym liderem technologii wyważania oraz jedynym dostawcą automatycznych maszyn wyważających do wirników i rdzeni turbosprężarek dla producentów turbosprężarek (OEM). Wiąże się to z największym doświadczeniem w wyważaniu turbosprężarek samochodowych, co z kolei skutkuje tym, że wyważarki do regeneracji są niezwykle precyzyjne i niezawodne, gdyż układy pomiarowe zastosowane w tych maszynach są identyczne z tymi dla maszyn produkcyjnych.

Wyważamy wirniki i zespoły napędowe zarówno na wyważarkach stacjonarnych jak i w łożyskach własnych u klienta za pomocą przenośnego sprzętu. Zajmujemy się również diagnostyką drgań.

W regeneracji turbosprężarek kluczowe są dwie wyważarki: niskoobrotowa TBcomfort do wyważania wałka z turbiną i koła kompresji oraz wysokoobrotowa TBsonio do wyważania rdzeni. TBcomfort odznacza się szczególną dokładnością i powtarzalnością pomiaru dzięki specjalnej ramie rezonansowej z podporami typu HS oraz konstrukcji z odlewu mineralnego.

Z kolei wyważarka TBsonio jest jedyną na rynku wyważarką wysokoobrotową (do 250 000 obr./min), która mierzy niewyważenie, a tylko wtedy zapewniony jest bardzo dokładny i powtarzalny pomiar. Oczywiście dodatkowo wyważarka mierzy przyspieszenie, prędkość i przemieszczenie drgań w całym zakresie prędkości! Obie maszyny wyposażone są w najnowsze układy pomiarowe, które są proste w obsłudze i intuicyjne dla operatora. TBsonio również zbudowane jest na konstrukcji z odlewu mineralnego, która tłumi drgania pochodzące z zewnątrz.

1

Uzupełnieniem portfolio wyważarek dla regeneracji turbosprężarek jest najnowsza wyważarka wysokoobrotowa do rdzeni TBcore. Wyróżnia się ona nie tylko znakomitym stosunkiem jakości do ceny, ale też pozwala utrzymać w rozsądnych granicach koszty eksploatacyjne takie jak zużycie energii i sprężonego powietrza. Jest to kompletny pakiet wyposażenia dostosowany do potrzeb małych i średnich warsztatów regeneracji bez obniżania jakości wyważania. 

Wyważarka SCHENCK TBcore bazuje na najwyższej jakości technologii pomiarowej sprawdzonej przez lata w innych wyważarkach wysokoobrotowych SCHENCK – intuicyjny układ pomiarowy CAB950 i opatentowany czujnik obrotów SR70. Dzięki kompleksowemu zestawowi startowemu – zestaw dwuczęściowych adapterów z drukowanymi wkładkami, szlifierka, pistolet na sprężone powietrze - maszyna jest gotowa do pracy bezpośrednio po jej podłączeniu.

Dzięki tym rozwiązaniom, TBcore zapewnia najwyższą jakość wyważania w ekonomicznym i praktycznym pakiecie, który znakomicie sprawdzi się w większości małych i średnich warsztatów.  

Poza wyważarkami konieczny jest kompresor powietrza - oferujemy sprężarkę śrubową SK15P z osuszaczem powietrza i zbiornikiem 1000 l.

Elementy rozmontowanej turbosprężarki muszą zostać wypiaskowane i umyte - rekomendowany jest zakup dwóch piaskarek TURBOblast evo II i dwóch myjek TURBOclean evo II, które zostały zaprojektowane specjalnie do takich zadań.

TurboClean Evo II to profesjonalna myjka ciśnieniowa, wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Myjki te bardzo dobrze sprawdzają się przy regeneracji podzespołów samochodowych oraz przy czyszczeniu silnie zabrudzonych innych części ze stali, żeliwa, aluminium i innych stopów. Myjka wyposażona jest w dwa filtry i posiada stopki regulujące wysokość do 20 cm. Klapy myjki wyposażone są w siłowniki pneumatyczne zwiększające bezpieczeństwo i jakość pracy z urządzeniem. Dodatkowym atutem myjki jest pędzel przelotowy i pistolet ze sprężonym powietrzem. Na szybie znajdują się dysze czyszczące, które zapewniają dobrą widoczność podczas pracy.

Przy większej ilości regenerowanych turbosprężarek, dobrym rozwiązaniem jest myjka ultradźwiękowa hiszpańskiej firmy Ultratecno - jednego z światowych liderów jeśli chodzi o produkcję przemysłowych myjek ultradźwiękowych. Więcej informacji o tych urządzeniach na podstronie Ultratecno.

tbcore2

 

PiaskarkaTurboBlast Evo IIzostała specjalnie zaprojektowana tak, aby szybko i wygodnie czyścić aluminiowe i żeliwne elementy turbosprężarek. W procesie stosuje się ceramiczne proszki o uziarnieniu 150-600 mikrometrów. Wygodę pracy zapewnia wyciąg o dużej mocy i zamknięty obieg. Urządzenie można również stosować do usuwania zabrudzeń z metalowych, ceramicznych i plastikowych elementów.

2

Od kilku lat w zakres standardowego wyposażenia zakładu regeneracji turbosprężarek weszły niezwykle ważne dla całego procesu regeneracji urządzenia do kalibracji i ustawiania zmiennej geometrii turbosprężarek. RoTec Polska jest dystrybutorem na polskim rynku maszyn Flow Bench produkowanych przez niemiecką firmę VISCOM Automotive. Urządzenia marki VISCOM charakteryzuje przede wszystkim o ponad 400% zwiększona i zarazem bezkonkurencyjna wydajność pracy oraz intuicyjna i prosta obsługa.

Niemiecki producent, jako pierwszy na świecie, wdrożył możliwość programowania i przeprogramowywania elektronicznych sterowników do turbosprężarek w swoje maszyny. Flow Bench jest dostępny w trzech wersjach - BASIC, COMFORT i PREMIUM. Flagowy model FLB-PREMIUM został wyróżniony przez czasopismo Auto-Expert w kategorii „Wyposażenie warsztatu i oprogramowanie”, jako produkt roku 2015.

W 2017 roku opracowano prototypowe stanowisko kontrolne o nazwie EVOLUTION, które w ułamku sekundy i bez ingerencji człowieka decyduje o tym, jakie kroki należy podjąć, aby dokonać właściwej korekty geometrii turbiny dla konkretnego producenta. Niemiecki producent stanowisk pomiarowych, mimo szybko upływającego czasu, jest nadal jedynym przedsiębiorstwem na rynku regeneracji turbosprężarek, który w 100% zautomatyzował proces ustawiania zarówno pneumatycznych, jak i elektronicznych systemów sterowania i skrócił czas procesu z kilku minut do zaledwie kilku sekund. Już w pierwszej połowie 2018 roku Evolution znalazł swoje zastosowanie u pierwszych klientów w Europie.

3

4

5

Kolejnym punktem są wysokiej jakości części zamienne do turbosprężarek w atrakcyjnych cenach dla klientów kupujących całe wyposażenie oraz kluczowa sprawa przy rozpoczynaniu pracy w tej branży – poza standardowymi szkoleniami z obsługi maszyn i technologii wyważania – profesjonalne szkolenie z regeneracji turbosprężarek w zaprzyjaźnionym, renomowanym warsztacie.

Poza wszystkimi potrzebnymi urządzeniami, firma RoTec Polska, oferuje firmowe, bardzo atrakcyjne finansowanie inwestycji w leasingu lub pożyczkach z i bez VAT.

Podsumowując, w czasach coraz większej konkurencji w branży regeneracji turbosprężarek, wchodząc w ten biznes warto zainwestować w najwyższej klasy urządzenia renomowanego producenta oraz zaufać firmie, która ma największe doświadczenie w wyważaniu i dostarcza klientowi kompleksowe rozwiązanie i wsparcie na każdym etapie projektu.

Jeśli macie Państwo jakieś pytania odnośnie urządzeń do regeneracji turbosprężarek, jesteśmy do waszej dyspozycji.

Regeneracja i wyważanie turbosprężarek - wyważarki do turbo SCHENCK

Fundusze Europejskie